Kantoni Delle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Delle
Canton de Delle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Arrondissement Belfort
Kryeqëndra Delle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 75,8 km2
Popullsia 10.545 banorë 2010
Dendësia 139,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9002
Kantoni Delle – harta_foto

Kantoni Delle (frëngjisht: Canton de Delle) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Delle. Ka sipërfaqe 75.8km2 dhe popullsi 10545 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Delle aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]