Kantoni Belfort-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Belfort-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.220

Kantoni Belfort-Sud (frëngjisht: Canton de Belfort-Sud) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belfort. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8220 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belfort-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Samia Jaber

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population des cantons du Territoire de Belfort". le site de l'Insee. Marrë më 20 prill 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]