Jump to content

Kantoni Belfort-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Belfort-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.882

Kantoni Belfort-Ouest (frëngjisht: Canton de Belfort-Ouest) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belfort. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8882 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belfort-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christian Proust

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population des cantons du Territoire de Belfort". le site de l'Insee. Marrë më 20 prill 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]