Kantoni Beaucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaucourt
Canton de Beaucourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Arrondissement Belfort
Kryeqëndra Beaucourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 31 km2
Popullsia 6.984 banorë 2010
Dendësia 225,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9012

Kantoni Beaucourt (frëngjisht: Canton de Beaucourt) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaucourt. Ka sipërfaqe 31km2 dhe popullsi 6984 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaucourt aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]