Kantoni Fontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fontaine
Canton de Fontaine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Arrondissement Belfort
Kryeqëndra Fontaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 71,8 km2
Popullsia 8.056 banorë 2010
Dendësia 112,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9003

Kantoni Fontaine (frëngjisht: Canton de Fontaine) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontaine. Ka sipërfaqe 71.8km2 dhe popullsi 8056 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontaine aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]