Kantoni Offemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Offemont
Canton d'Offemont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Arrondissement Belfort
Kryeqëndra Offemont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 21 km2
Popullsia 5.776 banorë 2010
Dendësia 275,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9015
Kantoni Offemont – harta_foto

Kantoni Offemont (frëngjisht: Canton d'Offemont) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Offemont. Ka sipërfaqe 21km2 dhe popullsi 5776 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Offemont aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Dominique Retailleau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]