Kantoni Champagne-en-Valromey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Champagne-en-Valromey
Canton de Champagne-en-Valromey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Belley
Kryeqëndra Champagne-en-Valromey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 169,32 km2
Popullsia 4.901 banorë 2009
Dendësia 28,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 109
Kantoni Champagne-en-Valromey – harta_foto

Kantoni Champagne-en-Valromey (frëngjisht: Canton de Champagne-en-Valromey) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champagne-en-Valromey. Ka sipërfaqe 169.32km2 dhe popullsi 4901 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champagne-en-Valromey aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]