Kantoni Deux-Sevi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Deux-Sevi
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.496

Kantoni Deux-Sevi (frëngjisht: Canton des Deux-Sevi) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Piana. Ka sipërfaqe 396.79km2 dhe popullsi 2496 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Deux-Sevi aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Nicolas Alfonsi

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]