Jump to content

Kantoni Deux-Sorru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Deux-Sorru
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.489

Kantoni Deux-Sorru (frëngjisht: Canton des Deux-Sorru) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vico. Ka sipërfaqe 301.09km2 dhe popullsi 2489 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Deux-Sorru aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - François Colonna

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]