Kantoni Lhuis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lhuis
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.496

Kantoni Lhuis (frëngjisht: Canton de Lhuis) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lhuis. Ka sipërfaqe 158.93km2 dhe popullsi 4496 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lhuis aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]