Kantoni Péronnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Péronnas
Canton de Péronnas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Péronnas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 125,37 km2
Popullsia 12.200 banorë 1999
Dendësia 97,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 139

Kantoni Péronnas (frëngjisht: Canton de Péronnas) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Péronnas. Ka sipërfaqe 125.37km2 dhe popullsi 12200 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Péronnas aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]