Kantoni Virieu-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Virieu-le-Grand
Canton de Virieu-le-Grand
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Belley
Kryeqëndra Virieu-le-Grand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 105,03 km2
Popullsia 3.580 banorë 1999
Dendësia 34,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 136
Kantoni Virieu-le-Grand – harta_foto

Kantoni Virieu-le-Grand (frëngjisht: Canton de Virieu-le-Grand) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Virieu-le-Grand. Ka sipërfaqe 105.03km2 dhe popullsi 3580 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Virieu-le-Grand aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]