Khan Academy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Khan Academy është një organizatë arsimore jofitimprurëse [1] krijuar në vitin 2008 nga Salman Khan me qëllim krijimin e një sër mjetesh në internet që ndihmojnë në arsimimin e studentëve. [2] Organizata prodhon mësime të shkurtra në formën e videove. [3] Uebfaqja e saj gjithashtu ofron ushtrime praktike plotësuese dhe materiale për arsimtarët. Të gjitha materialet didaktike janë vënë në dispozicion falas për përdoruesit e faqes në internet dhe aplikacionit.

Uebfaqja dhe përmbajtja e saj janë vënë në dispozicion kryesisht në gjuhën angleze, por gjithashtu edhe në gjuhë të tjera, duke përfshirë këtu arabisht, armenisht, Bengalisht, bullgare, kineze, çeke, daneze, holandeze, frëngjisht, gjeorgjisht, gjermane, Guxharati, Hebraisht, Hindi, indonezisht, italisht, Japoneze, Koreane, Norvegjisht, Polonisht, Portugeze (Braziliane dhe Evropiane), Serbisht, Spanjisht, Suedisht, Tamil, Teluge, Turke dhe Urdu .

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
  2. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
  3. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).