Njësia administrative Aliko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Aliko)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 39°31′V 20°30′L / 39.52°V 20.5°L / 39.52; 20.5

Njësia administrative Aliko
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Vlorës
Rrethi Rrethi i Sarandës
Të dhënat bazë
Popullsia 8 500 banorë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Aliko është një komunëShqipëri.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]