Njësia administrative Velabisht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Velabisht)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Velabisht
Njësia administrative Velabisht is located in Shqipëria
Njësia administrative Velabisht
Njësia administrative Velabisht
Njësia administrative Velabisht (Shqipëria)
40°42′07″V 19°55′55″L / 40.702°V 19.932°L / 40.702; 19.932Koordinatat: 40°42′07″V 19°55′55″L / 40.702°V 19.932°L / 40.702; 19.932
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Beratit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Velabisht është një komunërrethin e BeratitShqipëri.[1]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]