Njësia administrative Bogovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Bogovë)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë is located in Shqipëria
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë (Shqipëria)
40°36′V 20°12′L / 40.6°V 20.2°L / 40.6; 20.2Koordinatat: 40°36′V 20°12′L / 40.6°V 20.2°L / 40.6; 20.2
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Skraparit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Njësia administrative Bogovë është një komunë në Rrethin e SkraparitShqipëri.[1] Njihet për Ujëvarën e Bogovës që buron nga Mali i Tomorrit dhe tërheq me mijëra vizitorë në vit.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arrat në Novaj