Njësia administrative Bogovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë is located in Shqipëria
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë
Njësia administrative Bogovë (Shqipëria)
40°36′V 20°12′L / 40.6°V 20.2°L / 40.6; 20.2Koordinatat: 40°36′V 20°12′L / 40.6°V 20.2°L / 40.6; 20.2
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Skraparit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Njësia administrative Bogovë është një komunë në Rrethin e SkraparitShqipëri.[1] Njihet për Ujëvarën e Bogovës që buron nga Mali i Tomorrit dhe tërheq me mijëra vizitorë në vit.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arrat në Novaj