Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Turqisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Marrëdhëniet shqiptaro-turke janë marrëdhëniet e jashtme dypalëshe midis Shqipërisë dhe Turqisë. Shqipëria ka ambasadë në Ankara dhe konsullatë në Stamboll. Turqia ka ambasadë në Tiranë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]