Ministria e Turizmit dhe Mjedisit e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit është një ministri e Republikës së Shqipërisë. Funksioni i saj është për rregullimin në lidhje me mjedisin, përdorimin e qëndrueshëm të burimeve natyrore, promovimin e burimeve të rinovueshme, mbrojtjen e natyrës dhe biodiversitetit, zhvillimin dhe menaxhimin e qëndrueshëm të pylltarisë dhe kullotave, dhe monitorimin cilësor të burimeve ujore.

Institucionet vartëse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shif edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.