Njësia administrative Horë-Vranisht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°08′V 19°25′L / 40.13°V 19.41°L / 40.13; 19.41

Njësia administrative Horë-Vranisht
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Vlorës
Rrethi Rrethi i Vlorës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Horë-Vranisht është një komunëShqipëri.[1]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Politika[redakto | përpunoni burim]

Kultura[redakto | përpunoni burim]

Vendbanimet[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]