Njësia administrative Horë-Vranisht

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°08′V 19°25′L / 40.13°V 19.41°L / 40.13; 19.41

Njësia administrative Horë-Vranisht
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Vlorës
Rrethi Rrethi i Vlorës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Horë-Vranisht është një komunëShqipëri.[1]

Gjeografia[edit | edit source]

Historia[edit | edit source]

Demografia[edit | edit source]

Ekonomia[edit | edit source]

Politika[edit | edit source]

Kultura[edit | edit source]

Vendbanimet[edit | edit source]

Burimet[edit | edit source]

Shih dhe këtë[edit | edit source]