Ndryshimi mes inspektimeve të "Oqeani Atlantik"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: xmf:ატლანტიშ ოკიანე; Ndryshime kozmetike)
[[Skeda:View from Low Beach, Nantucket MA.jpg|thumb|240px]]
 
'''Oqeani Atlantik''' ([[shk.]]: '''Atlantiku''') është pas [[Oqeani Pacifik|Oqeanit Pacifik]] i dyti [[oqean]] sipas madhësisë. Ai ka dalë prej ndarjes të një [[Ish-kontinent]]i dhe e ndarëndan [[Evropë]]n dhe [[Afrikë]]n nga [[Amerika (kontinent)|kontinenti Amerikës]].
 
{{gjeo-cung}}
Anonymous user

Menyja e navigimit