Dallime mes rishikimeve të "Dollia e dasmës sime"

Jump to navigation Jump to search
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (roboti shtoj: pl:Toast na moim weselu)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{|align="right"
|-align="right"
|[[FiguraSkeda:Filmi Dollia e dasmës sime1.jpg|290px]]
|-
|{{InterMovie
Ekranizim i novelës “Nusja e humbëtirës”. Bela përgatitet të shkojë nuse në shtëpinë e Ganiut të fejuarit të saj që do të dalë partizan në mal. Ngjarjet zhvillohen gjatë udhëtimit të karvanit të nuses i cili gjen rrugës një partizan të plagosur. Ganiu ndihmon partizanin dhe e le Belën në shtëpinë e tij. Bela vendos të dalë partizane që ditën e parë të nusërisë.
 
=== Lidhje të jashtme ===
 
 
{{film-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Filma shqip]]
[[CategoryKategoria:Filma]]
[[CategoryKategoria:Filma 1978]]
 
[[pl:Toast na moim weselu]]

Menyja e lëvizjeve