Dallime mes rishikimeve të "1944"

Jump to navigation Jump to search
82 bytes added ,  8 vjet më parë
U kthye versioni 1294382 i bërë nga Babagjysh (diskutimet)
v (roboti largoj: wuu:1944年 (deleted))
(U kthye versioni 1294382 i bërë nga Babagjysh (diskutimet))
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1944|Vdekje]] ==
* [[23 janar]] - [[Rauf Fico]], nëpunës, deputet, ministër e deputet shqiptar.
* [[7 gusht]] - [[Skënder Muço]], avokat, veprimtar i [[Balli Kombëtar|Ballit Kombëtar]]. Themelues i së parës parti social-demokrate tok me [[Musine Kokalari]]n më 1943 dhe i gazetës "Zëri i lirisë".
* [[23 Shtator]] - [[Ibe Palikuqi]], dëshmore shqiptare e luftës antifashiste (l. [[1927]])
7.597

edits

Menyja e lëvizjeve