Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah pashë Dreni"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Abdullah pashë Dreni''' (1820 – [[6 Shtator|6 shtator]] [[1878]])<ref name=":2">{{Cite book|title=[[Kujtime - Nga fundi i sundimit Osman në Luftën e Vlorës|Kujtime, nga fundi i sundimit osman në Luftën e Vlorës]]|last=Vlora|first=Syrja bej|authorlink=Syrja bej Vlora|publisher=Iceberg|year=2013|origyear=1921-1925|isbn=978-9928-4140-4-5|location=Tiranë|pages=37|trans_titletrans-title=Osmanlı Sonrası Arnavutluk|translator=[[Ali Asllani]]}}</ref> ka qenë ushtarak shqiptar i [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]], përfaqësues i Gjakovës në [[Lidhja e Prizrenit|Lidhjen e Prizrenit]] dhe kryetar i degës së Lidhjes në vendlindje.
 
== Biografia ==

Menyja e navigimit