Ndryshimi mes inspektimeve të "Arkitektura"

Jump to navigation Jump to search
36 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti ndryshoj: jv:Arsitèktur)
Rëndësia e [[Teoria|teorisë]] në praktikë nuk duhet mbivlerësuar siç ndodh shpesh. Vitruviusi vazhdon: "[[Praktika]] dhe teoria janë prindërit e arkitekturës. Praktika është mënyra e shpeshtë dhe e menduar gjërë në kryerjen e një pune të dhënë. Teoria është rezultati i arsyetimit i cili tregon dhe shpjegon se materiali i krijuar është transformuar në mënyrë që të plotësojë kushtet e projektit.
== Arkitektura dhe ndërtesat ==
nkjnbihuihiu hyuio higjhg8y bft67 d
 
== Historia arkitekturore ==
Anonymous user

Menyja e navigimit