Stampa:KUTIAIrani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo është kutiza për artikulli Irani

جمهوری اسلامی ایران
(Jomhuri-ye Eslami-ye Iran)
Flag of Iran.svg Emblema - KUTIAIrani
Irani Irani
Moto Kombëtare: Esteqlāl, āzādī, jomhūrī-ye eslāmī
Per.:Pavarsia, Liria dhe Republika Islamike
Vendndodhja - KUTIAIraniAtlasi[Redakto nëpërmjet kodit]