Zachary Taylor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zachary Taylor

Zachary Taylor lindi më 24 dhjetor 1784Barboursville, Virginia; vdiq më 9 korrik 1850Uashington D.C.. Ishte një gjeneral amerikan dhe i 12-ti. President të ShBA, prej 5 mars 1849 deri 9 korrik 1850.


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.