Jump to content

Arkeologu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arkeologu
Një grup arkeologësh (2008, Spanjë).
Profesioni
EmratArkeolog/e

Një Arkeolog është një hulumtues dhe "specialist që merret me gërmime dhe studime arkeologjike [1]".

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ FJALOR I GJUHËS SË SOTME SHQIPE http://www.fjalori.shkenca.org