Piloti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjendeni te artikulli Piloti. Për shprehjet e ngjashme në shkrim, kuptim apo tingëllim, shikoni këtu.
Piloti i një aeroplani

Piloti është një person, i cili eshtë i autorizuar dhe i aftë të drejtojë një mjet fluturues.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]


NJE PILOT DUHET TE DIJE SE SI TE DREJTOJE NJE HELIKOPTER , AVION , APO AEROPLAN . DETYRA E TIJ ESHTE QE TE TRANSPORTOJE MALLRA TE BDRYSHEM SI EDHE TE NDIHMOJE NJEREZIT TE UDHETOJNE ME LEHTE PERMES QIELLIT NE VENDE TE NDRYSHME .