Bashkësia Islame në Mal të Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bashkësia Islame në Mal të Zi (malaz. Islamska Zajednica u Crnoj Gori) është një bashkësi fetare e pavarur nga shteti e myslimanëveMal të Zi. Kreu i sotëm i bashkësisë, i titulluar reis, është Rifat Fejziqi, i zgjedhur të parën herë në vitin 2003.[1]

Shiko dhe[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ REIS ISLAMSKE ZAJEDNICEmonteislam.com

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]