Kantoni Avallon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Avallon)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Avallon
Canton d'Avallon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Avallon
Kryeqëndra Avallon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197 km2
Popullsia 12.043 banorë 2006
Dendësia 61,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8905

Kantoni Avallon (frëngjisht: Canton d'Avallon) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Avallon. Ka sipërfaqe 197km2 dhe popullsi 12043 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Avallon aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]