Entonio Pashaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entonio Pashaj
Entonio Pashaj.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëEntonio Pashaj
Data e lindjes (1985-11-10) 10 Nëntor 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Albania
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004Partizani Tirana0(0)
2004–2005Egnatia Rrogozhinë18(4)
2005–2008Teuta Durrës68(6)
2008–KF Tirana94(1)
2011–2012Kastrioti Krujë22(0)
Ekipi kombëtar
2005Shqipëria U–21[1]4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 9 mars 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 9 mars 2015

Entonio Pashaj (lindur më 10 nëntor 1984Tiranë) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF TiranaKategorinë Superiore si Mesfushor mbrojtës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ International career (Karriera ndërkombëtare)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]