Firaja (Shtërpcë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Firajë
Fshat
Vendndodhja
Firajë is located in Kosova
Firajë
Firajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1059 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 0″ Veri

21° 5′ 54″ Lindje

Firajë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]