Viça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viçë
Fshat
Vendndodhja
Viçë is located in Kosova
Viçë
Viçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 57″ Veri

21° 4′ 50″ Lindje

Viçë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]