Kashtanjeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kashtanjevë
Kashtanjet
Fshat
Vendndodhja
Kashtanjevë is located in Kosova
Kashtanjevë
Kashtanjevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1085 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 44″ Veri

21° 4′ 22″ Lindje

Kashtanjevë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kashtanjet.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]