Sevca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sevcë
Fshat
Vendndodhja
Sevcë is located in Kosova
Sevcë
Sevcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 35″ Veri

20° 57′ 24″ Lindje

Sevcë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]