Vërbeshtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërbeshticë
Fshat
Vendndodhja
Vërbeshticë is located in Kosova
Vërbeshticë
Vërbeshticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 12″ Veri

20° 58′ 44″ Lindje

Vërbeshticë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]