Hazir Haziri (aktor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
HAZIR HAZIRI.jpg
HAZIR HAZIRI,aktor.jpg

Hazir Haziri është nga aktorët e rinjë shqiptarë, është i diplomuar në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës në degën e Artit Dramatik. Më pas ka vazhduar studimet pos-diplomike, dhe mbanë titullin Master i Aktrimit. Aktualisht punon ne Fakultetin e Arteve UP, si Prof. Ass. i lendes se Aktrimit

Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor dhe regjisor. Ai është prezentuar me sukses në shumë festivale teatrore- filmike kombëtare dhe ndërkombëtare, duke u shpërblyer me disa çmime.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]