Ivan Balliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ivan Balliu Campeny, ka lindur më 1 janar 1992 në Caldes de Malavella (Katalonjë, Spanjë), është një futbollist shqiptaro-spanjoll që luan mbrojtës anësor për FC Metz dhe Kombëtaren shqiptare të futbollit.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.