Kantoni Bourg-en-Bresse-Nord-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Bourg-en-Bresse-Nord-Centre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.864

Kantoni Bourg-en-Bresse-Nord-Centre (frëngjisht: Canton de Bourg-en-Bresse-Nord-Centre) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-en-Bresse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12864 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-en-Bresse-Nord-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]