Kantoni Brénod

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brénod
Canton de Brénod
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Nantua
Kryeqëndra Brénod
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 203,17 km2
Popullsia 3.721 banorë 2009
Dendësia 18,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 106

Kantoni Brénod (frëngjisht: Canton de Brénod) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brénod. Ka sipërfaqe 203.17km2 dhe popullsi 3721 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brénod aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]