Kantoni Montrevel-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montrevel-en-Bresse
Canton de Montrevel-en-Bresse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Montrevel-en-Bresse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 213,83 km2
Popullsia 12.416 banorë 1999
Dendësia 58,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 121

Kantoni Montrevel-en-Bresse (frëngjisht: Canton de Montrevel-en-Bresse) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montrevel-en-Bresse. Ka sipërfaqe 213.83km2 dhe popullsi 12416 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montrevel-en-Bresse aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]