Kantoni Oyonnax-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Oyonnax-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej18.831

Kantoni Oyonnax-Sud (frëngjisht: Canton d'Oyonnax-Sud) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Oyonnax. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18831 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Oyonnax-Sud aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]