Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey
Canton de Saint-Rambert-en-Bugey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Belley
Kryeqëndra Saint-Rambert-en-Bugey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,71 km2
Popullsia 4.949 banorë 1999
Dendësia 35,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 128
Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey – harta_foto

Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey (frëngjisht: Canton de Saint-Rambert-en-Bugey) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Rambert-en-Bugey. Ka sipërfaqe 140.71km2 dhe popullsi 4949 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]