Miami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Miami
Emblema Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
banorë
banorë/km²
Sipërfaqja km²
Administrata
Shteti
Qarku
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare Web faqja
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Miami është një qytet te Miami RiverMiami-Dade CountyShtetin Federal Florida, ShBA, me 107.000 banor (2004) dhe vendi administratë i kontit.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

gjendet ne pjesen amerikes latine me rreth 4milion banore ,ka pozite te pershtatshe gjeografike pasiqe gjendet afer detit,eshte nder vendet me te bukura ne bote

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]