Muharrem Rushiti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muharrem Rushiti.jpg

Muharrem Rushiti shqiptar nga Çamëria. Udhëheqës i kryengritjes kundër pushtuesëve osmanë dhe grekë. Vdiq në Sarandë më 9 prill 1931.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.