Qeramica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qeramicë
Κεραμίτσα
Fshat
Vendndodhja
Qeramicë is located in Greqia
Qeramicë
Qeramicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 40′ 9″ Veri

20° 25′ 52″ Lindje

Popullsia 309 banorë

Qeramicë (greqisht: Κεραμίτσα/Keramítsa) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]