Liku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lik
Χαραυγή
Fshat
Vendndodhja
Lik is located in Greqia
Lik
Lik
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 41′ 18″ Veri

20° 28′ 22″ Lindje

Lik (greqisht: Χαραυγή/Kharavyí) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1955, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λύκος/Líkos.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]