Koriqanji i Shkopetit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koriqanj i Shkopetit
Φροσύνη
Fshat
Vendndodhja
Koriqanj i Shkopetit is located in Greqia
Koriqanj i Shkopetit
Koriqanj i Shkopetit
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 27′ 8″ Veri

20° 35′ 52″ Lindje

Popullsia 169 banorë

Koriqanj i Shkopetit (greqisht: Φροσύνη/Frosíni) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κορύστιανη/Korístiani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]