Selani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selan
Αγία Μαύρα
Fshat
Vendndodhja
Selan is located in Greqia
Selan
Selan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Gumenicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 30′ 14″ Veri

20° 29′ 48″ Lindje

Selan (greqisht: Αγία Μαύρα/Ayía Mávra) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1955, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σέλλιανη/Sélliani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]